Idź do treści

Serwonapędy

Nowoczesne serwonapędy naszej produkcji służą do uzyskania z silników wysokiej mocy i momentu obrotowego przy minimalnych stratach mocy.
Te wykonawcze układy regulacji naszej produkcji mają wysoką sprawność oraz znakomite właściwości dynamiczne i regulacyjne. Pozwalają uzyskać odpowiednią prędkość wału, obrót o zadany kąt i wymaganą liczbę obrotów.

Serwonapędy zasadniczo dzielą się na przeznaczone do silników DC (prądu stałego) i do silników AC (prądu przemiennego).
W przygotowaniu jest nasz uniwersalny sterownik AC + DC, który serwisant może skonfigurować zgodnie z potrzebą.

Czym są serwonapędy?

Są to układy, których zadaniem jest uzyskanie jak największej mocy z urządzenia elektrycznego i regulacja jego pracy. Dzielą się na te przeznaczone do silników DC i na te, które są używane w silnikach AC. Urządzenia tego typu powinny rekompensować straty energii powstałe w układzie na przykład w wyniku tarcia. Zakłócenia, które powstają w trakcie pracy silnika, nie przeszkadzają im w utrzymaniu odpowiedniej pozycji i prędkości, a jest to możliwe dzięki sprawnej regulacji tych układów.

Budowa urządzenia

Serwonapęd składa się przede wszystkim ze sterownika, czujnika i silnika elektrycznego, który może być zasilany prądem stałym lub przemiennym. Aktualnie używa się silników bezszczotkowych, które dłużej zachowują sprawność. Obecność czujnika w urządzeniu jest zasygnalizowana już w jego nazwie poprzez przedrostek „serwo”. Czujnik zbiera informacje o powstałych w układzie stratach, co pozwala na skuteczne odrobienie ich. Sterownik jest podłączony do silnika i odpowiada za generowanie wartości jego nastaw.

Serwonapędy w gospodarce

Są stosowane przede wszystkim w takich urządzeniach jak wtryskarki lub maszyny, które służą do precyzyjnego wiercenia. Dzieje się tak między innymi ze względu na ich spore możliwości regulacyjne oraz radzenie sobie zarówno z dużymi, jak i małymi prędkościami. Bardzo często znajdują one swoje miejsce w działaniach związanych z pakowaniem i rozwijaniem towarów, a także przenoszeniem ich. Dzięki nim funkcjonuje ogromna część gospodarki, która jest powiązana z automatyką czy robotyką.

___________________


zza kulis:

najnowsza wersja naszego serwonapędu DC
dużej mocy z funkcją multi-monitoringu

już ciężko pracują dla nowych właścicieli

ß

___________________


___________________takie tam porównanie naszego serwonapędu DC
z wymontowanym z prasy krawędziowej Promecam

(nasz jest ten mały)
=>

Strona główna | Sterowania | Zastosowanie | Serwis maszyn | Podzespoly | O nas | Kontakt | Po pracy | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego
UA-37453840-1